Pellet z trocin

Pellet drzewny jest opałem wytwarzanym z odpadów tartacznych, czyli trocin, zrębków i wiórów, które po sprasowaniu w warunkach wysokiego ciśnienia przyjmują kształt niewielkich granulek. Spoiwem jest naturalna lignina, która wytwarza się w wyniku podgrzewania trocin. Zrzyny najpierw są suszone, dlatego pellet z trocin charakteryzuje się niewielką wilgotnością i wysoką wartością opałową, a w wyniku jego spalania powstaje niewielka ilość popiołu.

Podobnie jak brykiet z torfu pellet z trocin pozbawiony jest substancji chemicznych. Pellet drzewny jest paliwem w pełni naturalnym i stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych paliw kopalnianych. Pellet drzewny jest paliwem łatwym w transporcie i magazynowaniu – nie wilgotnieje i na długo zachowuje kaloryczność. Pellet jest wydajniejszym paliwem od drewna, a jego kaloryczność może wynosić nawet 20 MJ/kg. W praktyce oznacza to mniejsze koszty ogrzewania i mniejsze zużycie opału.

Pellet z trocin – najczystsze paliwo świata

Pellet spala się czysto i emituje znikome ilości zanieczyszczeń do atmosfery. Wydostający się z komina dym jest bezwonny i nie zawiera substancji smolistych, a więc nie wpływa na otoczenie. Drzewa w trakcie wzrostu drzewa pochłaniają dwutlenek węgla w takiej ilości, w jakiej wytwarzają w czasie spalania. Dzięki fotosyntezie emisja dwutlenku węgla wynosi 0%, dlatego pellet został okrzyknięty najczystszym paliwem na świecie — kupując pellet, przyczyniasz się do zmniejszenia emisji CO2. Oferowany przez nas pellet spełnia surowe normy i rygorystyczne wymogi. Jest paliwem dopuszczonym do użytku na terenie Unii Europejskiej na podstawie atestów.