Pellet ze słonecznika

Pellet jest paliwem ekonomicznym i ekonomicznym. Pellet z łuski słonecznika powstaje ze sprasowanych łupin, czyli pozostałości przetwórstwa ziaren słonecznika. W toku produkcji nie są stosowane żadne chemiczne dodatki i nie są generowane gazy chemiczne — małe kostki wytarzane są pod wpływem wysokiego ciśnienia. Jest to paliwo całkowicie bezpieczne i przyjazne dla środowiska i stanowi tańszy wariant dla pelletu drzewnego, który powstaje ze sprasowanych trocin drzewnych. W wyniku spalania pelletu ze słonecznika powstaje niewielka ilość popiołu, którą można wykorzystać jako nawóz.

Kaloryczność pelletu ze słonecznika

O jakości opału decyduje kaloryczność, czyli wartość opałowa określana jako ilość ciepła, jaką można pozyskać z określonej jednostki. Pellet z łuski słonecznika osiąga kaloryczność na poziomie 18 MJ/kg. Oznacza to niskie koszty ogrzewania domu, ponieważ do wytworzenia ciepła potrzebna jest niewielka ilość opału. Pellet spala się czysto i emituje dym o neutralnym zapachu, a więc nie jest uciążliwy dla otoczenia.

Zalety pelletu z łuski słonecznika

Pomimo że pellet ze słonecznika jest mniej wydajny niż węgiel, to jednak jego niekwestionowaną zaletę stanowi niższa cena. Co więcej, ogrzewanie domu pelletem jest procesem niemal bezobsługowym – użytkownik musi pamiętać jedynie o regularnym uzupełnianiu zasobnika oraz czyszczeniu popielnika. Pellet jest łatwy w transporcie oraz w przechowywaniu. W Zino Trade oferujemy opał z certyfikatami jakościowymi. Pellet został dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej na podstawie atestów.

Chcesz poznać aktualne ceny na pellet, zadzwoń: 515771157